Rehabilitációs tréning
Leírás
Hagyományos értelemben a rehabilitáció orvosi / klinikai megközelítése a hangsúlyt elsődlegesen a szöveti gyógyulásra helyezi, míg a modern teljesítményen alapuló rehabilitációs (rekondícionálás) modell elsődleges célja a sportoló pályára-, míg a páciens a mindennapi életbe való mielőbbi visszatérésének segítése. Ennek érdekében a sérült szövetek védelme és a homeosztázis fenntartása mellett a lehető legkorábban (szinte a sérülés pillanatában) megkezdi a megfelelő mozgásterápiát, a fiziológiás mozgásminták megőrzése-, a neuromuszkuláris gátlás- vagy az izomerő csökkenés megelőzése érdekében. Természetesen a tréning során - kivált annak első szakaszában - ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a sérült személy - mint ha mi sem történt volna - folytatja korábban megszokott mozgásait; hanem rendkívül kreatív módon, speciális eszközök- illetve módszerek alkalmazásával előzzük meg a sérüléssel együtt járó következményes problémák kialakulását.
A tréning ideje a sérülés típusától és a gyógyulási folyamattól függően alakul. Általánosságban 3 szigorúan egymásra épülő szakaszra osztható; melyek:
1. az akut rehabilitáció szakasza;
2. progresszív terhelés időszaka
3. "vissza a pályára" szakasz.
A tréning ideje kb. 70-80 perc alkalmanként, melyben a mozgásterápia szinte minden alkalommal kiegészül valamilyen - a sérülés gyógyulása szempontjából megfelelő - kezeléssel (pl.: flossing kezelés, Polarisol fényterápia; kineziotape alkalmazása stb.)
Részletek
Rólunk
Szlogen
"Az egészség nem egyetlen tett, hanem szokásaink összessége"
Kik vagyunk?
Ha Ön egészséges és szeretné ezt megőrizni azért-, ha mozgásszervi kihívásokkal küzd és rehabilitációra van szüksége, akkor pedig azért várom szeretettel, hogy segíthessek Önnek!
Cím
Hunyadi u. 147., Budapest, XIX.